01.08.2015

Najbardziej idiotyczne pytanie roku 2015 - Brawo!

Najbardziej idiotyczne pytanie roku 2015 - Brawo!
Źródło zdjęcia
Referendum w Polsce w 2015 roku – zaplanowane na 6 września 2015 referendum ogólnokrajowe w sprawach o szczególnym znaczeniu dla państwa. Głosujący odpowiedzą w nim na trzy pytania, dotyczące wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu, stosunku do dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa oraz interpretacji zasad prawa podatkowego w razie wątpliwości na korzyść podatnika.

"Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?"

Polska to kraj wielu absurdów, ale jesienią po 25 latach domniemanej wolności będziemy mogli w końcu zagłosować w referendum, a nasze zdanie zostanie wzięte pod uwagę, bo warto przypomnieć, że wcześniejsze głosy z pozostałych "pytań do ludu" trafiały najczęściej po prostu do niszczarki. Ot taki skromny obraz jaki szacunek ma rząd do swoich wyborców.

W jakim ja żyję kraju? - Szary człowiek - Polska


Nie wiadomo czy już mamy otwierać szampany z powodu jakichkolwiek zmian w kraju czy jest to tylko zabieg mający poprawić skompromitowany wizerunek obecnych władz. W skrócie wygląda to tak, że rząd po 8 latach doszedł do wniosku, że należy wyciągnąć rękę do podatnika (czyli nas wszystkich), a nie umiejętnie z nim walczyć. Czytając to pytanie aż mnie zalewa salwa śmiechu przez płacz z uczuciem politowania budzącym totalną żenadę. Jak to można inaczej nazwać? Totalny truizm, banał, pytanie na poziomie 6-letniego dziecka - "Czy chcesz lizaka czy ma go zjeść mama lub tato?". Najlepsze jest to, że ten cały cyrk wymyślili ludzie dojrzali, z poważaniem, siedzący od lat w politycznych kuluarach.

Naprawdę trzeba pytać społeczeństwa, przeprowadzać w całym kraju żenujący polityczny teatr - czy społeczeństwo chce być traktowane tak jak na to zasługuje wobec wszelkich norm etycznych i moralnych. Przecież to powinien być naturalny ludzki odruch, że nam podatnikom trzeba pomóc, a nie czekać na łaskę rządu! Już sam fakt, głosów z sondażów postulujący zdecydowane "NIE" mówi nam jasno - to pytanie jest zbędne i powinno jak najszybciej zostać wprowadzone w życie.

Demokracja w erze kapitalizmu - Rządy bogatszych, głosy głupszych


Pytania retoryczne w narodowym referendum, gdzie odpowiedź z góry jest znana w XXI wieku, w prawie 40 milionowym kraju nad Wisłą - kto by się spodziewał. Apogeum absurdu! Proponuję dodać jeszcze inne ciekawe pytania jak np.:

- Czy jesteś za obniżką podatków?
- Czy jesteś za podwyżką płac?
- Czy jesteś za tym, aby to urzędnik odpowiadał za błędy podczas wykonywanej pracy?

Takich banalnych pytań można mnożyć w nieskończoność i nie trzeba być wielkim znawcą psychologii/socjologii, aby domyślić się odpowiedzi społecznej na powyższe pytania. Na szczęście do głosu dochodzą coraz to nowe twarze jak Kukiz czy Zbigniew Stonoga i miejmy nadzieję, że w końcu coś się zmieni na lepsze w naszym pięknym kraju. Podobno nadzieja umiera ostatnia, więc tego się trzymajmy...

Źródło: Cashandra

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz