ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

11.08.2015

Patriotyzm - Na czym polega, a na czym nie

Patriotyzm - Na czym polega, a na czym nie
Źródło zdjęcia
Patriotyzm – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony, w każdej chwili. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a także gotowością do pracy dla jej dobra i w razie potrzeby poświęcenia dla niej własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka. Patriotyzm oparty jest na poczuciu więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością.

Kto patriotą na pewno nie jest?

Wszyscy ludzie którzy swoją postawą promują negatywne emocje i wstręt u innych. Przecież nie chodzi oto, aby w święta państwowe w Polsce wyjść na ulicę zapalić racę, pomachać flagą, odśpiewać hymn narodowy, a po kilku minutach o wszystkim zapomnieć, pójść do domu... Coś takiego można nazwać jedynie odbębnieniem "bo tak wypada", żeby przypodobać się i pokazać innym jaki to w nas drzemie duch Wielkiej Polski, ale tak naprawdę to niewiele wspólnego ma to z prawdziwym patriotyzmem.

Flaga Polski - Musi mieć swoją należną godność


Co by nie mówić złego o tych ludziach to jednak mają zdecydowanie większą wartość niż Ci co kompletnie nic nie obchodzi i poza czubkiem własnego nosa nie widzą kompletnie nic. Żadnych głębszych wartości, tylko nażreć się, napić się, włączyć telewizor i najlepiej to jeszcze przy nim narzekać na wszystko w okół.

Patriotą jest się 365 dni w roku, 7 dni w tygodniu...

W XXI wieku patriotyzm to postawa człowieka godna do naśladowania. Polega ona na dbaniu o własny kraj przez wiele małych drobnostek dnia codziennego na które mało kiedy zwracamy uwagę. Wyrzucasz śmieci na trawnik? Przyklejasz idiotyczne naklejki na latarnie? Mażesz po ścianie markerem, ławce w szkole? Nie kasujesz biletów w miejskiej komunikacji? - to wszystko, oraz wiele innych zachowań ma wpływ na cały kraj.
Pomyślisz sobie co ja jestem winny tym małym wszystkim problemom, skoro inni też tak robią. W tym cały sęk, że w skali całego narodu taka gruba osób liczy dziesiątki tysięcy, jak nie miliony! Swoją postawą nie dajesz dobrego przykładu innym ludziom, a powinieneś, bo to zaraża nieświadomie inne osoby do poprawienia własnej sfery mentalnej.
Dbanie o siebie/bliskich, własny rozwój osobisty, chęć polepszenia własnego "ja", zarabianie większej ilości pieniędzy - to nieświadome budowanie tego kraju by stał się jeszcze lepszy niż jest dotychczas. Chcesz zmienić kraj? Zacznij od siebie!

Patriotyzm gospodarczy dzisiaj ważniejszy niż machanie flagą...

Jest to najważniejszy punkt w dzisiejszym hedonistycznym-kapitalistycznym świecie. Czy jesteś świadomym konsumentem? Czy starasz się kupować polskie produkty jeżeli masz taką możliwość? Wspieranie polskiej gospodarki jest niezwykle ważne. Światem rządzi pieniądz, a im więcej go u nas tym lepiej. Kupując zagraniczne marki wysyłamy go do obcych nam mocarstw i wspieramy je. Stają się one coraz silniejsze mając przewagę nad naszymi lokalnymi przedsiębiorcami których potrafią umiejętnie zniszczyć. Światowe korporacje niekiedy potrafią wejść na dany rynek uzyskując latami długoletnią stratę tylko z tego powodu by odnieść w dłuższym okresie zysk z powodu zniszczenia konkurencji. Pamiętajmy o tym bo kupując polski produkt dajesz pieniądze i pracę polskim pracownikom!

Oczywiście pamięć o wielkich postaciach narodu, wydarzeniach, przypominanie ich jest niezwykle ważna i chwała ludziom którzy mają w sobie tyle energii, że są w stanie poświęcić swój drogocenny czas na takie społeczno-patriotyczne inicjatywy. Chwała im za to!

Źródło: Cashandra

3 komentarze:

 1. Patriotyzm zaczyna się od małych rzeczy, takich robionych na solo. Jeśli jest dużo w człowieku chęci pokazania się, uzyskania poklasku...to nie ma nic wspólnego z patriotyzmem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Często mam wrażenie, że inne narody są większymi patriotami niż nasz :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Pamiętam patriotyzm promowany przez PO:
  - płać podatki i segreguj śmiecie ;-)

  OdpowiedzUsuń