ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

05.08.2015

Wyrzuć z głowy śmieci - Przestań myśleć o głupstwach!

Wyrzuć z głowy śmieci - Przestań myśleć o głupstwach!
Źródło zdjęcia
Zapewne wiele razy słyszałeś powiedzenie: "Jesteś tym co jesz!" - jakieś ziarenko prawdy w tym na pewno jest. Jednak to nasz mózg jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie. Jest on jak gąbka, wchłania z otoczenia to co mu podamy do głowy, a później niczym magik za pomocą specjalnej różdżki kreuje naszą rzeczywistość.
To jak mówimy, ubieramy się, jakie mamy poglądy, kto nam się podoba, nasz charakter itd. wytwarza w znacznej większości otoczenie w jakim się znajdujemy. Przez słowo otoczenie rozumiem dosłownie wszystko czyli z kim najczęściej przebywamy - jakie są to osoby, jakiej muzyki słuchamy, co oglądamy w telewizji bądź internecie, jakie informacje czytamy, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, można by wymieniać tak dalej w nieskończoność. Niestety żadnej magii tutaj nie ma, jest to tylko i wyłącznie iluzja postrzeganego świata ze zlepka informacji jakie dostaliśmy do głowy.

"Z kim się zadajesz takim się stajesz"

Powyższe pogrubione zdanie świetnie odpowiada nam na pytanie: "Dlaczego jestem jaki jestem?" - przez to z kim się zadajemy. Każdy z nas jest tak naprawdę osobą myślącą indywidualnie, nie znajdziemy na świecie z pośród około 7 miliarda ludzi naszego dosłownego klona. Nawet jednojajowi bliźniacy różnią się między sobą.
Jednak do końca nie jest tak, że różnimy się diametralnie od kogoś innego. Nie bez powodu się mówi, że "Polacy lubią narzekać". Myślicie, że wzięło się to bez przyczyny ot tako sobie, że znacząca cześć około 40 milionowego kraju ma podobny schemat charakteru? Naszą postawą zarażamy innych nie będąc nawet tego świadomym. Jeżeli przebywamy dość często w gronie osób przykładowo pijących na ławeczce pod blokiem piwo - to prawdopodobnie będziemy tkwić w tym marazmie dnia codziennego i nie staniemy się człowiekiem sukcesu, a nasze ambicje będą degradowane do granicy zera. Przestaniemy się rozwijać jak reszta członków grupy karmiąc się bezsensownymi opowiastkami "przy piwku". Z drugiej strony bardzo prawdopodobne jest, że w grupie biegaczy i my sami dołączymy do tego jakże modnego sportu w ostatnim czasie.

Tok myślenia - Mały sekret


Całe szczęście jesteśmy świadomymi istotami i mamy ogromny wpływ na całe swoje życie czy tego chcemy czy też nie. Zadecydujmy w końcu w którą stronę będziemy podążać - stać w miejscu, czy rozwijać się. Spójrzmy jakie znajomości dają nam korzyści bądź mogą dać, a jakie nas dołują, niszczą nas mentalnie. Od których powinniśmy się odciąć, a z którymi zwiększyć częstotliwość spotkań.

Wyrzuć z głowy niepotrzebne śmieci! - Nie zapychaj sobie głowy bzdurnymi informacjami, które kompletnie nie mają wpływu na Twoje życie. Przestań tracić czas na głupoty, czas jest niezwykle drogocenny - nie kupisz go nigdy. Większość informacji z Facebooka Cię tak naprawdę nie interesuje, filmiki na Youtube pożerają Twoje godziny z życia, idiotyczne obrazki z Kwejka nieświadomie Cię ogłupiają. Tego chcesz?

Źródło: Cashandra

3 komentarze:

 1. Generalnie się zgadzam, ale mam kilka uwag.
  - nie jest tak, że przebywając w danym środowisku, musimy koniecznie powielać zachowania ludzi wchodzących w jego skład. Jasne, jest o to bardzo łatwo, ale przy odrobinie dobrej woli można siedzieć wśród ludzi pijących piwo na ławce, a jednocześnie samemu się rozwijać i robić coś innego, kiedy na tej ławce nas nie ma :)
  - co do znajomości, pełna zgoda. Nie warto zadawać się z ludźmi, którzy nie wnoszą nic do naszego życia. Chociaż czasem trudno zerwać z kimś długoletnią znajomość, to niekiedy naprawdę warto, jeśli jest dla nas niekorzystna czy ściąga nas w dół (tak jakby można było ściągać do góry :)
  - Co do tych głupot w internecie czy telewizji - niby racja, ale tez nie dajmy się zwariować. Jasne, że nie warto marnować połowy dnia na oglądanie vlogów, śmiesznych filmików, czy innych kwejków. Jednak to dostarcza nam jako-takiej rozrywki, tej na najniższym poziomie, ale jednak. Czasem warto się odmóżdżyć i obejrzeć właśnie takie rzeczy. Wszystko z głową! :)

  Pozdrawiam
  /ironiczny

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale też trzeba pamiętać, że najbardziej wykształconemu człowiekowi też potrzebna jest od czasu do czasu niewyszukana rozrywka. :) Ważne, by umieć wypośrodkować. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jesteś tym co myślisz....unikam jak ognia ludzi wiecznie narzekających, są jak przysłowiowe pijawki potrafią z człowieka wyssać całą dobrą, pozytywną energię. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń