ZAMKNIJ TO OKNO, ALE NAJPIERW PRZECZYTAJ PONIŻSZĄ WIADOMOŚĆ I JĄ POWAŻNIE PRZEMYŚL!


BARDZO WAŻNA INFORMACJA DLA CIEBIE


Pewnie słyszałeś coś o kryptowalutach lub Bitcoinie?
Jeżeli nie to jak najszybciej zacznij się interesować tym!

Nie prześpij okazji! Nie pluj sobie później w brodę! A mogłem kupić...

09.02.2011 - Jeden bitcoin osiąga cenę 1$
02.06.2011 - Kurs 1BTC=10$
19.11.2013 - Cena bitcoina osiąga 1000$
17.12.2017 - REKORDOWA CENA BITCOINA PONAD 20 TYSIĘCY DOLARÓW

Gdybyś 3 czerwca 2011 roku kupił za 100 dolarów 10 Bitcointów
To 18 grudnia 2017 roku miałbyś 10 Bitcoinów wartych... 200 000 dolarów!
Czyli 750 000 PLN licząc po kursie 3,57 według danych NBP z tego dnia...

Zarejestruj się w POLSKIEJ NAJLEPSZEJ, NAJBEZPIECZNIEJSZEJ GIEŁDZIE na rynku:

BitBay - Najlepsza giełda kryptowalut w Polsce BitCantor - Nowoczesny kantor wymiany kryptowalut

23.01.2018

Czym jest stan flow? - A grałeś kiedyś w gry komputerowe do 4:37?

100% zaangażowanie


Znasz to uczucie? Pełnego oddania się danej czynności? Grasz w Tibię, czy jakąkolwiek inną grę Fifa, LOL, cokolwiek... Nadchodzi późna noc, jedna godzina mija, druga, trzecia - jesteś głodny, ale nie idziesz jeść, chce Ci się siku, ale nie idziesz bo grasz.

Skupienie - Snajper

W końcu ciśnienie jest takie, że w idziesz to zrobić i powracasz lekki na duchu, ale nadal dalej ciśniesz. To jest właśnie apogeum skupienia. Najlepsza rzecz w twórczości, pracy, zajęciu. Gdy przez palce upływa Ci czas, a Ty nawet nie zauważasz gdzie, kiedy i jak to? - Zastanawiasz się pod nosem, kiedy te 7 godzin minęło...

Wikipedia:

Przepływ (ang. flow, inaczej doznanie uniesienia, uskrzydlenie) – pojęcie z pogranicza psychologii pozytywnej i psychologii motywacji. Twórcą koncepcji jest Mihály Csíkszentmihályi, według którego flow to stan między satysfakcją a euforią, wywołany całkowitym oddaniem się jakiejś czynności.

Niezwykle porządna umiejętność - SkupienieW czasach gdy w życiu mamy coraz więcej udogodnień, płacimy za to cenę koncentracji i większego lenistwa. Nie możemy się skupić na jednej czynności by ją dobrze wykonać. W urządzeniach mobilnych co chwile dostajemy jakieś durne powiadomienia z Facebooka czy innych portali. Na YouTube filmy są montowane z cięciem nawet wdechów, są szybkie krótkie ujęcia. Świat po prostu zapier****. 

Spójrz na reklamy w telewizji? Ile trwa jeden kadr? Maksymalnie może 2 sekundy. Filmy w kinach? Coraz więcej efektów specjalnych, coraz szybszy główny wątek, kluczowe ujęcia są skracane do granic możliwości. Kiedyś kino było zupełnie inne!
- Pulp Fiction 
- Zielona mila
- Forrest Gump
- Szeregowiec Ryan
- Skazani na Shawshank
Filmy z lat '90, kultowe nieśmiertelne klasyki. Długie budowanie wątku, śledzenie życia głównego bohatera, wręcz czujemy się jak sami aktorzy, kilkunastosekundowe sceny, długie dialogi. A dzisiaj? 

Avengersi klasyczny przykład filmów ADHD. Bang, pif paf, łotr wyskakuje za okna, zaraz jakiś Spiderman na pajęczynie znienacka się pokazuje, Batman wyskakuje z samochodu który wybucha, ratuje Królewnę Śnieżkę, Hulk miażdży Passata w TDI i koniec filmu. Treść filmu jest najmniej istotna, liczą się tylko efekty i puste komputerowe emocje.

Zajmujesz się wszystkim, to znaczy, że zajmujesz się niczym


O tym mówią wszyscy co odnieśli jakiś sukces - skupienie, koncentracja, nic Cię nie może rozpraszać. Mówią o tym blogerzy, jutuberzy, milionerzy, miliarderzy, sportowcy, osoby które coś znaczącego osiągnęły.
Idziesz na siłownię to ćwiczysz! A nie co chwile sprawdzasz fejsa, podjadasz, zmieniasz piosenkę, robisz zdjęcie, nie jesteś skoncentrowany na wykonywaniem czynności. Najbardziej skupiają uwagę gry komputerowe. Ciężko jest sobie wyobrazić gracza CS:GO rozmawia przez telefon i osiąga dobry rezultat w wirtualnym mordowaniu.

2 komentarze:

  1. Moim zdaniem tak czy owak zdecydowanie warto przemyśleć inwestowanie w forex lub ogólnie w jakiś sposób w kryptowaluty. Raczej ciężko przejść obok nic w tym momencie obojętnie. Zobaczcie sobie na przykład tutaj https://kantorbitcoin.pl Mamy dołek, więc może to być dobra okazja do wejścia w rynek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobre porównanie tej koncentracji znanej z gry komputerowej a tej koncentracji jaką mamy pracując przy komputerze.

    OdpowiedzUsuń